25.02 – 03.03.2024
NIEDZIELA II WIELKIEGO POSTU

15:30 – Gorzkie Żale

Kolekta na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem zbiórka dla dzieci w Afryce.
Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg Zapłać oraz osobom, które składają ofiarę na konto parafialne.

1. Zapraszam do udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych - w każdą Niedzielę Wielkiego Postu na nabożeństwo Gorzkich Żali i w każdy piątek na Drogę Krzyżową.

2. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny.

3. Codziennie pół godziny przed Mszą św. odmawiamy różaniec w intencji Ukrainy i o ustanie wojen na świecie.

4. Rozpoczyna się czas przystępowania do Komunii św. wielkanocnej.

5. Przykazanie kościelne zobowiązuje do powstrzymywania się od udziału w zabawach w Okresie Wielkiego Postu. Zachęcam wiernych do udziału w Drodze Krzyżowej w każdy piątek o godzinie 17:30 i w Gorzkich Żalach w niedziele o godzinie 15:30. Kazania wielkopostne głosić będzie ks. Przemysław Zając, wikary z parafii w Lasowicach.

6. W czwartek Msze św. szkolne o godzinie 7:30 i 17:00, na które serdecznie zapraszam wszystkie dzieci w zależności od zajęć szkolnych.

7. W tym tygodniu przypadają Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca.

8. Odwiedziny chorych w tym miesiącu będą w piątek po mszy św. porannej. Chętnych proszę zgłaszać w zakrystii.

9. W sobotę przed Mszą św. o godzinie 6:30 śpiewamy godzinki ku czci NMP, na które serdecznie zapraszam.

10. W sobotę po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów. Zapraszam na spotkanie również chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami oraz dziewczynki, które pragną wstąpić do wspólnoty Dzieci Maryi.

11. Można jeszcze zamawiać intencje mszalne na ten rok (intencje jubileuszowe i za zmarłych).

12. W poniedziałek (26 lutego) wyjazd do Domu Kultury w Radzionkowie na film na godzinie 18:00.
Cena biletu 15 zł. Zapisy w zakrystii. Dojazd we własnym zakresie.

13. Sakrament Bierzmowania będzie udzielony uczniom klas II szkoły średniej 12.04.2024r. w Nakle Śląskim. Warunkiem dopuszczenia do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie obecność na spotkaniach
w ciągu tych 2 lat.

14. Rodzicom i uczniom klas I szkól ponad podstawowych przypominamy, że trwa 2-letni cykl przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Warunkiem dopuszczenia do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie obecność na spotkaniach w ciągu tych 2 lat. Spotkania będą odbywać się w I piątki miesiąca o godzinie 18:00. W naszej parafii sakrament bierzmowania przypada na 12 kwietnia bieżącego roku.

15. W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których będziemy modlić się na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

16. W przyszłą niedzielę kolekta na Ośrodek Rehabilitacyjno–Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach.

17. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.