29.11- 06.12.2020
I NIEDZIELA ADWENTU

15.30 Nabożeństwo adwentowe .
Kolekta na potrzeby naszej parafii – remont centralnego ogrzewania.
Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg Zapłać oraz osobom, które składają ofiarę na konto parafialne.

1.Dziś I Niedziela Adwentu. Na nabożeństwie Adwentowym o godz. 15.30 zostaną pobłogosławione wieńce, świece i lampy adwentowe.

2.Zachęcam dorosłych i dzieci naszej parafii do udziału w Roratach, codziennie wieczorem o godzinie 17.00.

3.W poniedziałek (30 listopada) imieniny Biskupa Pomocniczego Andrzeja Iwaneckiego. Pamiętajmy w modlitwach o Ks. Biskupie.

4. We wtorek przed Mszą św. Różaniec pokutny, w środę po Mszy św. Nowenna do MBNP.

5.Do Komunii św. należy podchodzić z zachowaniem odpowiedniej odległości między poszczególnymi osobami. Zaleca się, aby Komunię św. przyjmować na rękę. Natomiast osoby przyjmujące Komunię św. do ust powinny przyjmować ją na końcu.

6.Przestrzegamy wytyczne przez władze państwowe, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych.

7. Można zamawiać Msze św. na przyszły rok 2021.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św. Odwiedziny chorych w sobotę po rannej Mszy św. Chętnych proszę zgłaszać w zakrystii.

9.Wpiątek (04 grudnia) – wsp. św. Barbary, patronki górników. Zapraszam wszystkich górników wraz z rodzinami na Mszę św. o godz. 9.00 . Jak co roku tradycyjnie zapraszam górników w mundurach do służby przy ołtarzu.

10. W przyszłą niedzielę (06 grudnia) – zbiórka przed kościołem na pomoc dla kościoła na Wschodzie.
W zakrystii są do nabycia kartki świąteczne i opłatki, a przed kościołem świece wigilijne Caritas w cenie 13 i 6 zł. Dochód ze świec przeznaczony jest na cele charytatywne.

11. Kolekta w przyszła niedzielę na potrzeby naszej parafii – remont centralnego ogrzewania oraz zakup opału.

12. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.